Evde çocuğunuz ile eğlenceli bir aktivite

   Evde minik bir enerji bombanız varsa herzaman yeni fikirlere ve yeni oyunlara ihtiyacınız var demektir. Ebeveynleri ile vakit geçirmek farklı oyunlar oynamak isteyen çocukların taleplerini yerine getirmek bizleri bazen zorlasa da, onlarla oyun oynamak çoğu zaman anne babalar için de eğlenceli olabilir. Çocuğunuzla kaliteli ve eğlenceli vakit geçirebileceğiniz önerilerim size yardımcı olacaktır.

 Nişasta Hamuru (Oobleck)

 Malzemeler

Mısır Nişastası 2su bardağı
Su                    1su bardağı
Arzuya göre renklendirici gıda boyası

Oobleck hamuru; Yapımı, malzemesi, maliyeti bakımından kolay ulaşılabilecek,  Eğlence bakımından sizi ve çocuğunuzu oldukça memnun edecek bir ev aktivitesi.

Yapmanız gereken, bir kabın içine nişastayı dökmek ve üzerine su ilave etmek. bir bardak suyu birden ilave etmeyin yavaş yavaş ekleyin hamur su ile iyice karışsın çok sıvı olmamalı.
Kabında sıvı gibi görünen üzerinde elinizi gezdirirken elinize bulaşmayan ama parmağınızı bir saniye basılı tutsanız içine gömülen elinize hamur gibi alıp top yapabildiğiniz ama anında sıvılaşıp aşağı doğru yavaşça akmaya başlayan bir hamur.
Gıda boyası eklemeden yaparsanız leke bırakmaz. Gıda boyası ile elleriniz boya olabilir. oynarken çocuğunuza eşlik edeceğinizi garanti edebilirim. Oynadıktan sonra hamuru uzun süre saklayamazsınız bir süre sonra kötü kokmaya başlayacaktır.

İyi eğlenceler

Yorumlar

Popüler Yayınlar